17 Март, 2026

Утре министър Ангелов ще обясни на брифинг подробности за ваксините

Утре министър Ангелов ще обясни на брифинг подробности за ваксините

Костадин Ангелов

По изключени утре ще е брифингът за разпростанението на COVID-19 у нас на здравния министър проф. Костадин Ангелов, който традиционно се дава в четвъртък. От правителствената пресслужба обявиха, че той ще започне в 10 ч. в Гранична зала в Министерския съвет.

В сряда министър Ангелов и членовете на НОЩ обявиха, че е готов плана за ваксинация, чиито основни цели са намаляване на заболеваемостта и броя на засегнатите лица и осигуряване на оптимална възможност за лечение на заболелите.

Днес стана ясно, че относно ваксинацията България ще бъде разделена на 7 области.

Главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев обясни, че ваксинация може да започне след Нова година. А в София и Бургас ще бъдат доставени първите специални фризери за съхранение на ваксините.

България участва в общ европейски търг за ваксините. Към настоящия момент страната ни се е включила в договорите с фирмите "AstraZeneca" и "Sanofi" за ваксина срещу COVID-19.

Сподели:

Коментари (0)

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.