6 Април, 2026

Премиерът на Голяма Богородица: Вдигаме Пантеон в разрушена от комунистите църква

Премиерът на Голяма Богородица: Вдигаме Пантеон в разрушена от комунистите църква

Бойко Борисов

Бойко Борисов обеща да отпусне пари за ново крило в Троянския манастир

Бойко Борисов обеща правителството да отпусна половин милион лева за ремонта на още едно крило на Троянския манастир. Пред журналисти в светата обител премиерът каза, че решение за това ще се вземе утре. "Догодина за празника Антимовото крило трябва да се реконструира до основи и ще бъде направено. Знаете - като кажем нещо, то утре ще стане", заяви Борисов. Той каза още, че от една-две години правителството се грижи не само за този манастир, а за всички църкви и манастири в България, което по думите му и патриархът може да потвърди - че стотици са направени.

"На 10-и септември се разбрахме с патриарха и руския посланик, в Русе църквата, която я бяха взривили комунистите едно време да направят Пантеон, сега я изградихме наново", заяви още премиерът. Той добави, че на 10-и септември патриархът и русенският митрополит ще осветят църквата, както е канонът. "Така че за наша голяма радост днес на празниците масово българите излизат и почитат вярата и това е добре - има ли вяра, има надежда за бъдещето", каза премиерът, който честити празника Успение Богородично на всички българи и им пожела да са живи и здрави.

"Бог пред нас, ние след него, това е изключително хубав празник", каза още Бойко Борисов. Той беше в светата обител на днешния храмов празник, където се срещна с патриарх Неофит и с игумена на манастира Величкия епископ Сионий.
Сподели:

Коментари (0)

Поптодорова: Иран ще иска външен гарант за преговорите, може би Китай..

Поптодорова: Иран ще иска външен гарант за преговорите, може би Китай..

В собствения кръг на Тръмп има две тенденции. Една група, която казва, че трябва да довършим нещата докрай, т.е. ескалация. Другата опция е той да обяви победа, за което имаше някакви нотки в речта му в сряда, но това е несигурно, каза бившият посланик на България в САЩ

Емилия Русинова наруши мълчанието, не каза нищо за "Осемте джуджета" и Петьо Еврото

Емилия Русинова наруши мълчанието, не каза нищо за "Осемте джуджета" и Петьо Еврото

След седмици мълчание Емилия Русинова отрече твърденията за връзки с Петьо Петров – Еврото, но избегна ключови въпроси. Междувременно проверката е иззета от ГДБОП, а властите обсъждат дисциплинарно производство на фона на нарастващ обществен и институционален натиск.

БАБХ унищожи 6,5 т. храни и спря частично дейността на цех за месо в с. Соколово

БАБХ унищожи 6,5 т. храни и спря частично дейността на цех за месо в с. Соколово

Инспекторите установяват съхранение на храни при неподходяща температура, с липсващи етикети на български език и на продукти с нарушена цялост на опаковките, както и лошо хигиенно и техническо състояние