13 Януари, 2026

На Мицкоски му се привиждат "капани" в България

На Мицкоски му се привиждат "капани" в България

Християн Мицкоски

„Не бива да попадаме в капана на това да се вкарваме в предизборната кампания и реторика на източната ни съседка (България – бел.ред.)“. Това заяви министър-председателят на Северна Македония Християн Мицкоски по време на официалното си посещение в Загреб.

„Знаем какво трябва да правим, знаем какво очакват гражданите от нас и трябва да им предоставим това, което очакват от нас, а за целта ще трябва да работим всеки ден яростно, упорито и всеотдайно и най-важното честно... Така че от тук, от Загреб, моето послание е - моля ви, нека се стремим към това, което е в наш интерес, да не попадаме в капана на интересите на отделни престъпни структури вътре в страната и да не попадаме в капана на това да се вкарваме в предизборната кампания и реторика на източната ни съседка, коментира македонския премиер./ БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

Не е изключено Русия „тихо да е позволила на военното оборудване, което е продала на Венецуела, да излезе от строя“.

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Тя нарече „абсурдни“ изявленията на председателя на иранския Меджлис (еднокамарен парламент) Мохамед Багер Галибаф, че Техеран е готов да даде на Тръмп „незабравим урок“, ако реши да атакува Ислямската република.

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Думите му идват, след като американският президент Доналд Тръмп многократно заплаши с военна интервенция, ако Техеран убие протестиращи.