15 Януари, 2026

На внимание на пътниците: Ryanair въвежда нови правила за багажа от ноември

На внимание на пътниците: Ryanair въвежда нови правила за багажа от ноември

От компанията смятат, че промените няма да доведат до допълнителни плащания

Нови правила за багажа ще въведе от ноември нискотарифната авиокомпания Ryanair, съобщиха от компанията. 

Безплатният сега голям ръчен багаж до 10 кг вече ще се заплаща - и за качването му на борда, и за чекирането му. Без такса остава само малката ръчна чанта с размери, позволяващи да бъде поставена под предната седалка на борда на самолета. Цената на куфара до 10 кг на борда ще варира от 6 до 8 евро, а чекирането на същата чанта ще струва от 8 до 10 евро. 

Правилото ще важи за пътниците без закупена услуга "приоритетен бординг", става ясно още от новите правила. Цената на тази услуга в момента е 6 евро.

От Ryanair обясняват, че въвеждат промяната, тъй като полетите често се бавят, защото пътниците носят твърде много ръчен багаж.

Конкурентните нискотарифни авиопревозвачи ЕasyJet, Wizzair и Norwegian в момента позволяват безплатен средноголям куфар за кратки полети.

Според Ryanair промяната няма да доведе до допълнителни приходи, тъй като чекирането на 10-килограмов багаж според новата система е значително по-евтино, отколкото досега. Компанията също така увеличава допустимия размер за всички видове багаж.
Сподели:

Коментари (0)

Испания счупи рекорд с 96,5 млн. туристи от чужбина за 2025 г.

Испания счупи рекорд с 96,5 млн. туристи от чужбина за 2025 г.

По думите на изпълнителния директор и временен председател на Световния съвет по пътувания и туризъм Глория Гевара, ако туризмът беше държава, той би бил третата по големина икономика в света

След дълго чакане откриват официално ски сезона на "Витошко лале"

След дълго чакане откриват официално ски сезона на "Витошко лале"

В ски зона Алеко вече работят писти Меча поляна, Учебна и Синя 5 (Помагалски), както и обслужващите ги съоръжения, посочва оператора "Витоша ски"

Лоши новини за любителите на зимни спортове

Лоши новини за любителите на зимни спортове

От Планинската спасителна служба (ПСС) алармират, че метеорологичните условия в планините не са добри - вали мокър сняг, има облаци и мъгли, духа силен вятър