9 Юли, 2026

Наблюдаващият прокурор предизвика Нинова: Ние спазваме законите, да видим дали и политиците го правят

Наблюдаващият прокурор предизвика Нинова: Ние спазваме законите, да видим дали и политиците го правят
Корнелия Нинова, снимка: БГНЕС

"Правят се спекулации. Прокуратурата не се меси в никакви вътрешнопартийни дела, а спазва закона и извършва проверка по сигнала на Кирил Добрев. Прокуратурата спазва законите, нека да видим дали и политиците го правят. Нека първо да видим дали призовките са връчени призовките и да видим дали г-жа Нинова и останалите ще се явят. Ако не го направят, както всички граждани, подлежат на глоба до 2000. Тъй като Корнелия Нинова засега не дава обяснения, нейната гледна точка не е изяснена, а това е изключително важно за мен". Това заяви пред БТВ наблюдаващият прокурор Георги Иванов. Той коментира сигнала на Кирил Добрев, на когото не е дадено да гласува по време на пленум, въпреки че съдът го върна в "столетницата", след като беше изгонен. 
Сподели:
  Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Красимир Димитров, който досега оглавяваше Дирекцията за „Аварийна помощ и превенция“ към Столична община поема отговорната работа  

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

    То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов

ВАС отмени решението на служебното правителство  "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.

Коментари (0)