26 Юни, 2026

Националното изложение „Нашето родно“ 2026 стартира в шест български града

снимка: Български фермерски съюз

Амбициозната инициатива има за цел да насърчи потреблението на родни продукти и да съкрати веригата по доставка, като свърже директно малките семейни ферми и микропредприятията с крайните потребители

Българският фермерски съюз (БФС) дава старт на мащабната национална поредица от фермерски изложения под надслов „Нашето родно“ 2026. Амбициозната инициатива има за цел да насърчи потреблението на родни продукти и да съкрати веригата по доставка, като свърже директно малките семейни ферми и микропредприятията с крайните потребители.

Събитията се организират от БФС с ключовата подкрепа на Министерството на земеделието и храните (МЗХ) и Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ).

Кампанията вече направи първата си успешна стъпка в Стара Загора, а плановете предвиждат фермерските пазари да извадят най-доброто от българската продукция на емблематични локации в още пет големи града.

Посетителите ще имат възможност да закупят директно от производителите качествени плодове и зеленчуци, млечни и месни деликатеси, мед, пчелни продукти, вина, както и традиционни продукти от лавандула, роза и тахан.

„Идеята е да запознаем клиентите с реалните български производители и най-вече да можем да сме им в помощ, защото в тези трудни години всяка покупка им помага да оцеляват“, коментира председателят на Българския фермерски съюз Георги Стоянов. Участниците са предимно семейни стопанства, които трудно биха намерили място в големите търговски вериги заради строгите изисквания за обем, но притежават огромен потенциал за развитие и съхраняване на българските традиции.

От Българския фермерски съюз отправят отворена покана към всички местни земеделски производители, които желаят да се включат като изложители, а към гражданите – да подкрепят регионалната икономика и българския вкус, като посетят изложенията в своя град./ БГНЕС

Сподели:
Парадоксът на българската икономика: шампион по поскъпване на живота, аутсайдер по производителност

Парадоксът на българската икономика: шампион по поскъпване на живота, аутсайдер по производителност

Докато България чупи европейски рекорди по ръст на строителните цени и ускорено догонва Запада по разходи, страната все още не успява да настигне развитите икономики по производителност, иновации и добавена стойност

Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия икономически растеж в Югоизточна Европа

Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия икономически растеж в Югоизточна Европа

Председателят на Надзорния съвет участва в откриващата сесия на 3-ата Регионална икономическа конференция на американските камари (ARES)

SpaceX набира 25 милиарда долара дълг, за да рефинансира AI империята на Мъск

SpaceX набира 25 милиарда долара дълг, за да рефинансира AI империята на Мъск

Купувачите на облигации участваха активно, въпреки че акциите на SpaceX се колебаеха на пазара и загубиха около една четвърт от стойността си в рамките на три сесии, преди частично възстановяване във вторник

Коментари (0)