15 Януари, 2026

Над 200 души бяха арестувани по време на демонстрации в Тунис

Над 200 души бяха арестувани по време на демонстрации в Тунис

Снимка: Jordan Times

Нов данък и повишаването редица цени и услуги след Нова година са причините изкарали хората на улицата

237 души бяха арестувани в Тунис за атаки срещу полицейски управления и правителствени сгради, съобщи вътрешното министерство на страната, предаде БНР.

По време на антиправителствените протести беше нападнато и еврейско училище, а полицията използва сълзотворен газ, за да разпръсне тълпите в Тунис и Тебурба - малък град, където според свидетели в понеделник е бил убит демонстрант.

Протестите северноафриканската държава избухнаха в неделя. Те са срещу нов данък и повишаването редица цени и услуги след Нова година.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген