За месец април компенсации ще се дължат, ако средномесечните цени на масовите горива на дребно са равни или по-високи от 1.60 евро на литър
Общо 210 934 души с ниски доходи ще бъдат подкрепени от държавата с компенсация от 20 евро поради поскъпването на горивата през март
Това стана ясно, след като Националната агенция за приходите (НАП) завърши проверката колко от подалите заявления изпълняват заложените в програмата изисквания – да имат кола или сключен договор за лизинг и средномесечните им доходи да са до 2 пъти линията на бедност.
От близо 50 000 подали заявления 28 078 отговарят на критериите, съобщават от Министерството на труда и социалната политика.
По-голямата част от подпомогнатите – малко над 182 000 човека, вече получиха средствата. Те не подаваха заявления, тъй като Агенцията за социално подпомагане разполагаше с данни за банковите им сметки заради изплатени помощи през месеците януари и февруари. Помощта им беше преведена по служебен път след проверка от НАП дали имат право на нея.
За месец април компенсации ще се дължат, ако средномесечните цени на масовите горива на дребно са равни или по-високи от 1.60 евро на литър по данни на НАП. Ако това условие бъде изпълнено, всички, на които са изплатени по 20 евро за март, ще получат помощта и за април, без да се налага отново да кандидатстват.
Гражданите, които са пропуснали да подадат заявление през март, ще могат да направят това през април.
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.