6 Юни, 2026

Над 600 души дариха кръв у нас само за ден - за пострадалите при пожара в Кочани

Снимка: архив

Вълната от съпричастност, която българите изразяват към пациентите от трагичния инцидент, не стихва и към този момент

Няма съществена промяна в общото състояние на пациентите от Република Северна Македония, които бяха настанени за лечение в "Пирогов", варненската ВМА и "Свети Георги" в Пловдив.

Вълната от съпричастност, която българите изразяват към пациентите от трагичния инцидент в Кочани обаче не стихва и към този момент. Само през вчерашния ден над 600 доброволци дариха кръв за пострадалите, които са настанени за лечение в български болници.

Най-много са били кръводарителите в Националния център по трансфузионна хематология, където 218 души са изразили желание да помогнат на пострадалите при пожара в Кочани.

Част от дарителите са превозвани с бусове на НЦТХ от УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, където бе разкрит мобилен пункт, до кръвния център на ул. „Братя Миладинови“. Други 68 души са дарили кръв на място в спешната болница.

109 са кръводарителите във Военномедицинска академия във Варна.

В Районния център по трансфузионна хематология (РЦТХ) в Пловдив през вчерашния ден са се явили 112 доброволци. 68 са дарили кръв в РЦТХ във Варна, 35 в РЦТХ в Плевен, 14 в РЦТХ в Стара Загора.

В УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ са настанени общо 9 души, като двама от тях са екстубирани, а един е с кислородна маска. Останалите пациенти продължават да са на апаратна вентилация.

Тежко, но стабилно остава състоянието и на останалите пациенти, настанени в МБАЛ-Варна към Военномедицинска академия и УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив. /БГНЕС

Сподели:
Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Специален гост на тазгодишното събитие бе историкът проф. Пламен Павлов, а организаторите разпространиха петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер

 Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова  ...

Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова ...

Съпредседателят на ПП-ДБ засегна и работата на службите за сигурност. Според него през последните години многократно са били блокирани опити за промени в ръководството на ДАНС.

Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро

Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро

Александър Пулев заяви, че отпадането на идеята за покупка на ракети за 1 млрд. евро е свързано с оценката за тежкото състояние на публичните финанси и необходимостта от фискална консолидаци

Коментари (0)