27 Юли, 2026

В Гърция изключиха от училище над 6000 ученици - заради ползване на телефони

В Гърция изключиха от училище над 6000 ученици - заради ползване на телефони
Снимката е илюстративна

Забраната на мобилните телефони е довела до по-добра концентрация на децата

Забраната за мобилни телефони в училище действа успешно в Гърция - нарушителите се наказват с изключване, предаде БНР.

От началото на учебната година над 6000 ученици са били отстранени от учебните заведение за ползване на мобилни телефони в клас. Това заяви министърът на образованието Кириакос Пиеракакис, оценявайки мярката като "изключително успешна". Наредбата засяга всички етапи на началното и средното образование, като е задължителна и за частните училища.

Според учителите забраната на мобилните телефони е допринесла за по-лесна концентрация на децата в училище. Родителите, според проучване, също подкрепят  наредбата на министерството на образованието.

Успешно действа и платформата за жалби за случаи на насилие в училище, заяви министър Пиеракакис. Разследва се всяко оплакване, като се информират и родителите на пострадалите деца.

Забраната на мобилни телефони в училище се следи и спазва стриктно в цялата страна, категорични са от министерството на образованието.

Сподели:
FT: Конфликтът между Украйна и Иран може да доведе до световна война

FT: Конфликтът между Украйна и Иран може да доведе до световна война

Наблюдателят на Financial Times Гидиън Рахман смята, че макар войните в Украйна, Близкия изток и Азия засега да не са пряко свързани в един общ конфликт, съществува риск те постепенно да прераснат в глобална война

Испания очаква нова гореща вълна след опустошителните пожари

Испания очаква нова гореща вълна след опустошителните пожари

Големите горски пожари бушуват от няколко дни край испанската столица Мадрид.

МВнР на Иран с критики и заплахи към различни държави

МВнР на Иран с критики и заплахи към различни държави

Великобритания беше критикувана заради разполагането на нейна територия на американски военни самолети. Говорителят Есмаил Багаи заяви, че новият премиер Анди Бърнам трябвало да отговаря за продължаването на тази политика.

Коментари (0)