Надежда Йорданова: Изказването на Асен Василев, чe ДБ не е имала мандат да преговаря от името на ПП, е негово мнение
Премиерът Росен Желязков е много ерудиран човек и голям професионалист, казва тя
Вратата на ГЕРБ-СДС остава отворена за ПП-ДБ, но ще се възползват ли те? Темата в студиото на „Офанзива” по NOVA NEWS коментира депутатът от „Продължаваме Промяната-Демократична България” Надежда Йорданова. И то по любопитен начин.
„Влязохме в преговори, защото нашите избиратели искаха България да има редовно правителство. ГЕРБ имаше ангажимент да състави мнозинство като първа политическа сила. Тя го направи, изключвайки от него ПП-ДБ. Съмнявам се обаче, че това е добро за България”, обясни тя.
„Изказването на Асен Василев, че „Демократична България” не е имала мандат да преговаря от името на „Продължаваме Промяната”, е лично негово мнение. Решението на парламентарната група беше ДБ да влезе в преговорите, и ако договори всички мерки от декларацията ни да залегнат в коалиционно споразумение, тогава цялата парламентарна група на ПП-ДБ да подкрепи управлението”, посочи Йорданова. Тя подчерта, че от „Демократична България” никога не са имали намерение да влизат самостоятелно управление с ГЕРБ-СДС.
Премиерът Росен Желязков е много ерудиран човек и голям професионалист, разбрахме от нейните думи.
„Разбирам усилията на ГЕРБ да изместят фокуса от истинските проблем и спор и да кажат, че Желязков е бил ябълката на раздора. Ние искахме консенсус по споразумението и едва след това да говорим за личности”, допълни Йорданова. По думите ѝ ограничаването на властта на едно лице или група от хора се постига с реални законодателни изменения и институционални действия, а не с „голи декларации”.
Йорданова нарече назначението на Ивайло Иванов за шеф на политическия кабинет на вътрешния министър Даниел Митов „скандално”. Тя припомни, че той беше главен секретар на МВР по време на антиправителствените протести, където граждани бяха бити от полицията.
„
Още от България
Изчезналата 11-годишна Наталия още не е открита, търсят я и през нощта
Десетки доброволци се включиха през нощта в търсенето на момичето и 40-годишния Асен Симеонов, който я отвлече от дома на майка ѝ в село Константиново
Облаци носят дъжд с гръмотевични бури, най-многото валежи се очакват на запад
Максималните температури - предимно между 27° и 32°, в София - около 26°. Температурата на морската вода е 24°-26°.
Министър Милошев освободи Съвета на директорите на НДК
Новият Съвет на директорите избра за изпълнителен директор Ия Петкова-Ангелова