19 Март, 2026

Надежда Йорданова: Няма да се стигне до предсрочни избори заради ротацията

Надежда Йорданова: Няма да се стигне до предсрочни избори заради ротацията

Надежда Йорданова

Тя отрече да има тристранна сглобка, правителството се подкрепяло само от ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ Pause

Ще направим всичко възможно ротацията да премине гладко, за да не се стига до предсрочни изболи и, каза пред бТВ депутатът от ПП-ДБ и бивш правосъден министър Надежда Йорданова.

„Разговорът за това кой да бъде външен министър на България при ротацията, трябва да се води с аргументи. Считам, че този разговор не бива да се води през медиите и да ескалира. Вярвам, че всички ще си направим изводите посредством неудачите, през които минахме, и ще подходим спокойно и градивно“, каза тя.

Надежда Йорданова посочи, че е възможно и дори е желателно политиците да преоценят и преосмислят една или друга ситуация.

„Съставът на Министерски съвет е комплексен въпрос, т.е. не става дума само за един или друг министър“, посочи още тя.

Депутатът от ПП-ДБ допълни, че не е присъствала на срещата, в която е участвал и председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски.

„Правителството се подкрепа от ПП-ДБ и от ГЕРБ-СДС. ДПС подкрепя само някои решения, които са свързани с евроатлантическата ориентация на България“, обясни тя и отрече „сглобката“ да е тристранна.

Надежда Йорданова коментира и темата с „паралелната съдебна система“.

„Тя е възможна заради неработещата ни прокуратура. Ние много сме говорили за това, че тя е чадър за едни и бухалка за други. Не беше случайно също така, че закриването на спецсъда и на спецпрокуратурата беше посрещнато с такава чутовна съпротива. Както виждаме сега, покрай случая с луксозния клуб за магистрати, то даже е имало интерес тези звена да си останат в съответните сгради“, каза още тя.

Депутатът от ПП-ДБ посочи също така, че временната парламентарна комисия за изследването на случая с Нотариуса и в частност на връзките му с висши магистрати и политици, ще разследва нарушаването на стандартите за професионална етика.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години