Надпис "Сърби на върби“ в Пловдив доведе до международен скандал. Призивът за обесване е изписан със спрей на латиница на сградата на почетното консулство на Република Сърбия под тепетата, което беше открито на 13 май, съобщава "Марица".
От Министерството на външните работи в Белград реагираха с гневна нота и призоваха компетентните органи в България да реагират спешно и да намерят виновника за "този вандализъм и недвусмислен акт на омраза“.
„Това е вик, под който са извършени най-чудовищните масови престъпления срещу сръбския народ през Втората световна война на територията на бившето нацистко творение - Независимата държава Хърватия - и което е шовинистичен девиз по време на изгонването на сръбското население от Република Хърватия в операциите „Флаш“ и „Буря“, се посочва в съобщението на сръбското МВнР. В Белград са убедени, че това не е провокация от български граждани, тъй като „нашите държави и народи са установили високо ниво на доверие и приятелски отношения“, поради което, както се казва в текста, във ведомството вярват, че бързата и решителна реакция ще хвърли светлина върху инцидента и ще привлече извършителя под отговорност.
Още от Улицата
Кошмар в Угърчин: Отриха мъртви трима души, подозират жестоко убийство
Кървавата драма се е разиграла в общежитие за хора, които се намират в затруднение, не се знае засега какви са били отношенията на жертвите
Кабинетът обсъжда повишаване на социалната пенсия за старост
Право на социална пенсия за старост имат лицата, навършили 70-годишна възраст, когато годишният доход на член от семейството към датата на навършване на възрастта е по-малък от сбора на гарантирания минимален доход, установен за страната
След като си замразиха заплатите: Много или малко получават народните избраници у нас?
Оказва се, че в най-бедната държава от Европейския съюз депутатските заплати са най-високи, като надвишават почти 7 пъти средната за страната