Надпревара за редкоземни елементи: След Русия, Лукашенко поиска откриване на редки метали в Беларус
Беларуският президент изтъкна, че е обсъдил с руския си колега Владимир Путин предстоящата сделка между САЩ и Украйна за редките метали и че Русия ще предложи такива на американския президент
Белоруският президент Александър Лукашенко е възложил на геолозите да намерят редки метали в Беларус.
"Поради известните обстоятелства целият свят сега говори за добива на редки метали. Това е бъдещето. Трябва да копаем, трябва да видим какво имаме в земята", казва Лукашенко, цитиран от агенциите "Интерфакс" и БелТА.
Лукашенко отбелязал, че темата е извън полезрението на местните специалисти и за нея споменавал само американският президент Тръмп.
В края на февруари той каза, че е обсъдил с руския президент Владимир Путин предстоящата сделка между САЩ и Украйна за редките метали.
Руският колега на Лукашенко му отвърнал, че "американците чукат на отворена врата" и Русия може да се договори с тях за използването им.
Още от Свят
Кубилюс: ЕС трябва да интегрира Украйна в свой бъдещ отбранителен съюз
"По-късно през тази година ще представим предложение за промяната на законодателството за обществените поръчки в областта на отбраната, наред с други пазарни правила"
Тръмп отсече: Поставяме размразените ирански активи под контрола на САЩ
Средствата ще могат да се използват единствено за закупуване на храни и медицински продукти от Съединените щати, включително царевица, пшеница и соя от американски фермери
Ултиматумът на Зеленски към Лукашенко: Може ли Украйна да атакува Беларус заради руско военно оборудване?
„Именно благодарение на това оборудване бяха нанесени удари по Житомирска, Ровенска и Волинска област, по нашата енергетика, по нашите железопътни линии, по градовете и селата“