13 Май, 2026

Наложиха мярка "парична гаранция" от 10 00 лева на арестувания в София за нарушаване на карантината

Наложиха мярка "парична гаранция" от 10 00 лева на арестувания в София за нарушаване на карантината

Районният съд в София наложи мярка "парична гаранция" от 10 00 лева на Георги Божков, който беше арестуван за умишлено нарушаване на правилата за задължителна карантина, съобщи БТА. Това е първият случай на задържан в София след влизането в сила на новите правила срещу разпространението на коронавирусната инфекция.

Заседанието се състоя по скайп като мярка срещу разпространението на коронавируса, а в съда имаше специално избрана зала, в която да могат да бъдат осигурени задължителните изисквания за дистанция.

Мъжът първо отказал да спази процедурата на летището в София, след като се върнал в България от Швеция с полет през Франкфурт, където имал нощувка. След това не бил намерен в дома му при проверка за карантината. 

Досъдебното производство е образувано от 4-то Районно управление на СДВР.

"Установено е, че след пристигането си на летище "София", той е отказал да подпише предоставените му формуляри за карантина, като незабавно след отдалечаването си от гишето е провел демонстративно телефонен разговор, в който е изразил задоволство от поведението си, отнасяйки се подигравателно с опитите на служителите на летището да изпълнят служебните си задължения", се посочва в съобщение от прокуратурата.

Сезирана е и РЗИ и след като е установено, че към момента пробата му за коронавирус е отрицателна, нарушителят е бил задържан с прокурорско постановление за 72 часа. 

Решението на съда за мярката за неотклонение на Божков не е окончателно. Той може да обжалва на 2 април пред градския съд в София. 
Сподели:

Коментари (0)

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Предсрочно ще бъде освободен и заместник-председател на ДАНС

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Първият е внесен от "Продължаваме промяната", вторият от "Демократична България", а третият от "Прогресивна България"

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

Заместник-министърът на правосъдието Ива Кечева е освободена като съдия във ВАС