27 Април, 2026

В Москва е намерена мъртва шефка на популярен пропутински вестник

В Москва е намерена мъртва шефка на популярен пропутински вестник

снимка: от страницата на журналистката в интернет

Заместник-главната редактора на „Комсомолская правда“ Ана Царьова

Заместник-главната редакторка на пропутинския вестник „Комсомолская правда“ Ана Царьова бе открита мъртlа от баща й в апартамента й н центъра на Москва, съобщава "Дейли мейл", позовавайки се на База. Инцидентът случи една година, след като при съмнителния обстоятелства почина главният редактор Владиир Сунгоркин. „Комсомолская правда“ се смята за любимия пропаганден вестник на Путин.

Бащата отишъл в дома на 35-годишната си дъщеря, след като тя няколко дни не се е обаждала. Полицията разследва смъртта й, но първоначалните съобщения сочат, че няма следи от грабеж или насилствена смърт. Медията съобщава, че Царьова е страдала от неуточнена остра респираторна вирусна инфекция и е имала висока температура няколко дни. Други медии съобщават, че тя е починала от остра сърдечна недостатъчност.

Царьова отговаряше за редактирането на съдържанието на сайта „Комсомолская правда“ и често пишеше за войната на Путин срещу Украйна. Това е най-големият новинарски сайт в Русия с 83,9 милиона читатели през октомври тази година. Царьова беше шест години зам.-главен редактор.

През септември миналата година неговият шеф, 68-годишният Владимир Сунгоркин, главен редактор и директор на вестник "Комсомолская правда", почина при съмнителни обстоятелства. Въпреки че причината за смъртта е посочена като инфаркт, след аутопсия смъртта е класифицирана като подозрителна, тъй като са открити признаци на задушаване.

Сподели:

Коментари (0)

Туск: Украйна и Полша съвместно ще създадат армада от дронове

Туск: Украйна и Полша съвместно ще създадат армада от дронове

Варшава планира да използва украински технологии за създаването на собствена армия от безпилотни летателни апарати от ново поколение.

"Ние сме гневна, поляризирана нация" - какво се случва в САЩ?

"Ние сме гневна, поляризирана нация" - какво се случва в САЩ?

"Има все повече хора, предимно млади мъже, които вярват, че насилието е единственият начин да изразят своето недоволство и отхвърляне"

Кръгът Орбан: прехвърлят пари в чужбина и планират бягство?

Кръгът Орбан: прехвърлят пари в чужбина и планират бягство?

Виктор Орбан се отказва от мястото си в парламента и може да замине за САЩ, а олигарсите около него се готвят с милиардите си да забегнат в Дубай, Уругвай, САЩ и други далечни страни, твърди Петер Мадяр