14 Януари, 2026

Намереното тяло в разрушената от взрив къща в Банкя е на жена

Намереното тяло в разрушената от взрив къща в Банкя е на жена

Снимка: БГНЕС

„Все още издирваме още едно изчезнало лице, което е брат на загиналата жена“

Тяло на жена е открито под руините на взривилата се къща в Банкя.

Директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов съобщи, че е открит силно обгорял труп на жена. Тя е на 58 години.
„Все още издирваме още едно изчезнало лице, което е брат на загиналата жена“, добави той. 

Вече няма опасност за живеещите в района.

„Повече от 24 часа нашите спасителни екипи работят на място. Искам да успокоя всички граждани, че няма опасност от втори взрив и изтичане на газ. Хората могат спокойно да живеят в района. Имаше една евакуирана къща.“ - каза главен комисар Любомир Николов.

Той съобщи, че има доста за разчистване, има много отломки, под които, за съжаление, спасителите може да намерят човек.

Къщата беше разрушена вчера при взрив на газ. Тя е изградена като "близнак", поразена е и съседната сграда, макар и по-леко. Днес от рано сутринта започна разчистването на района от отломките. В него се включи и специално дошлият на място багер. 

Предполага се, че трагедията е свързана с проблем с газовата инсталация, но това ще стане ясно след приключване на разследването. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.