5 Декември, 2025

Намериха бомби в супермаркета в Южна Франция

Намериха бомби в супермаркета в Южна Франция

Там терористът Редуан Лакдим държа заложници

Френските следователи са намерили три самоделни взривни устройства, пистолет и ловджийски нож в супермаркета в град Треб в южната част на страната. Там терористът Редуан Лакдим държа заложници. Това съобщи в събота от телевизия BFM.

На 23 март в Каркасон 26-годишният Редуан Лаким нападна хората в кола, за да я открадне. Пътникът беше убит, а шофьорът бе ранен. Неговата втора атака беше срещу жандармеристи.

Третата атака беше извършена в съседното Треб, където взе заложници в местния супермаркет. В резултат на това бяха убити трима души, включително полицай, който предложи да замести един от заложниците.

Терористът по-късно бе ликвидиран от специални сили. Сателитен новинарски канал Sky News Арабия съобщи, че отговорността за поредица от атаки в южната част на Франция е поета от Ислямска държава.

В апартамента на Редуан Лакдим беше намерена ислямистка пропагандна литература.

Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично