1 Май, 2026

Намериха втората черна кутия на разбилия се през януари индонезийски самолет

Намериха втората черна кутия на разбилия се през януари индонезийски самолет

Втората черна кутия на самолета на индонезийска компания "Шривиджая еър", който се разби през януари край бреговете на Индонезия с 62 души на борда, бе намерена. Това съобщи Министерството на транспорта, цитирано от Франс прес и "Дарик".

Министерството каза, че ще даде пресконференция във връзка с откриването на машината за записване на разговори в пилотската кабина.

Тези записи от разговорите на екипажа с контролната кула се очаква да бъдат от голяма полза в разследването на причините за инцидента, които все още са неясни.

Малко след излитането си на 9 януари самолетът, "Боинг 737-500", се снижи рязко с около 3000 метра за по-малко от минута, след което изчезна в Яванско море. Екипажът не е обявил тревога, нито е съобщил за технически проблем преди инцидента. Машината вероятно е била непокътната, преди да падне във водата, смятат разследващите.
Сподели:

Коментари (0)

CNN: Американски разрушител остава трети ден „безпомощен“ в океана

CNN: Американски разрушител остава трети ден „безпомощен“ в океана

USS Higgins временно загуби захранване в Тихия океан - причината за инцидента се разследва

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Украински дронове поразиха центъра „БАРС-Сармат“ в окупираната част на Запорожка област – ключов обект за разработка на безпилотни и роботизирани системи на Москва

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток