Затова ГЕРБ ще подготви работещ законопроект и отново ще увеличи правомощията на кметовете на кметства
"Божидар Божанов отскоро е партиен лидер, но това не оправдава наивните му призиви."
Това написа в пост на страницата си във Фейсбук депутатът от ГЕРБ Николай Нанков.
"Да, ГЕРБ е загрижен за всички кметове - не ги делим на малки и големи, наши и ваши, на кметове на кметства или кметове на общини. И за разлика от него ние не го развяваме като клиширан лозунг, а сме го доказали с работата си. Затова ГЕРБ ще подготви работещ законопроект и отново ще увеличи правомощията на кметовете на кметства", изтъква той.
"Но няма как да подкрепим внесения от ПП-ДБ. Не заради някакъв партиен инат. А просто, защото не става. Ама много не става. И това не е само наше мнение. Според НСОРБ дори нарушава основни принципи на Конституцията.
А и собственият им столичен кмет е против. Не, че вярвам на Васил Терзиев и неговия екип. Но в случая смея да твърдя, че са прави. Чудя се обаче - в ПП-ДБ не си ли говорят? Или имаме новина - ще свалят доверието си от кмета на София, който направи на пух и прах калпавият законопроект на Божанов и компания".
Още от България
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди
Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария