Васил Терзиев се хвалеше, че има екип от капацитети, две години минаха - още ги чакаме тези капацитети, мандатът му отдавна започва да се вмирисва, а градът си мирише от боклука
"Няма криза с боклука в София, уверява ни снощи от малкия екран ресорният зам.-кмет в столицата, а зрителите се хващаме за главите", пише на страницата си във фейсбук депутатът от ГЕРБ-СДС и бивш регионален министър Николай Нанков.
"Вече три дни слушаме оправдания и заклинания от хора, които изобщо не знаят къде се намират. Ама търговете били обжалвани, ама цените били високи…
А какви критерии сте заложили? Защо чрез тях ограничихте броя на участниците? Даже същата тази зам.-кмет сама си се хвали какви завишени изисквания били заложили.
Слушаме за някакви хора с прякори - ами да бяхте заложили условие да не са допустими фирми с такива собственици.
Защо заложихте прогнозни цени, а не сложихте пределни цени, които да не могат да бъдат надвишавани?
Нима никой в екипа ви не е чувал, че големите търгове винаги отнемат много време (било то заради обжалване, заради огромния обем работа пред оценителните комисии и други административни процедури)? Защо не обявихте поръчката много по-рано, както правят нормалните хора, преди да изтекат действащите договори (поне година и два-три месеца)?
Какво ще стане, когато и другите квартали останат без сметосъбиране?
Подлудихте двумилионен град с аматьорските си изпълнения.
Кметът Васил Терзиев фантазира, че е в ролята на Дон Кихот и се прави, че се бори с вятърни мелници. Дон Кихот, ама от Алиекспрес. Първо да се пребори с вятърничавите хора около себе си. Уж имаше готов екип от капацитети, с които да управлява града от ден първи. Ами две години минаха - още ги чакаме тези капацитети.
Дотук само многострадални Геновеви. Чийто мандат отдавна започна да се вмирисва от скандали. Но вече градът си мирише от боклука. В буквалния смисъл.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"