Националната агенция за приходите (НАП) съобщи, че е събрала над 4 млн. лева просрочени задължения за една седмица.
Десетки длъжници са поели ангажимент за внасяне на още над 9 млн. лв. за данъци и осигурителни вноски през следващите две седмици, посочват от НАП.
Това се дължи на ангажирането на териториалните директори на НАП и организирането на спешни персонални срещи с най-големите длъжници, което доведе до бързи положителни резултати при събирането на публични дългове, съобщават от приходната агенция.
Териториалните директори са разговаряли лично с 95 лица в рамките на седем дни. В партньорски дух са обсъдени възможностите за плащане, включително и на части.
Близо половината от длъжниците са направили плащане непосредствено след срещата.
Част от лицата са поели ангажимент до края на юни 2021 година да погасят задължения на обща стойност над 9 млн. лева, а други - че ще заплатят дълговете си в рамките на годината.
Срещите с лица със закъснели плащания към бюджета продължават.
Още от Бизнес
Президентът на Индонезия обеща да затвори 750 държавни компании заради корупция
Най-голямата икономика в Югоизточна Азия отдавна се бори с корупцията в публичния и частния си сектор, въпреки засилването на законите срещу нея, създаването на специални разследващи комисии и арестуването на няколко високопоставени личности
Семейство Тръмп купи Лос Анжелис Лейкърс за рекордните 12,5 млрд. долара
Джошуа Кушнър е основател на фонд за рисков капитал. По-важното обаче е, че той е брат на Джаред Кушнър, зет на Доналд Тръмп
Промишленото производство у нас нарасна през юни, но бележи спад спрямо 2025 г.
Най-съществен ръст през юни спрямо предходния месец е отчетен при производството на компютърна и комуникационна техника, електронни и оптични продукти. Но в добивната промишленост е регистриран сериозен спад от 10,8%, отчита НСИ.