5 Август, 2026

НАП търси 177 инспектори за фискалното звено

НАП търси 177 инспектори за фискалното звено

Кандидатите за работа трябва да подадат документи до 7 декември, включително

Националната агенция за приходите е обявила конкурс за длъжността „инспектор по приходите”. Свободните места за 177 служители  саза звеното „Фискален контрол“.  Те ще работят в екипи на територията на цялата страна. 

Екипите ще правят проверки в близост до граничните пунктове, както и във вътрешността на страната – на местата, където транспортните средства се разтоварват под данъчен контрол. 

Конкурсът за свободните работни места ще се проведе на два етапа. На първия участниците ще решават тест, чиято цел е да се установят професионалните им знания. Допуснатите до втория етап, ще бъдат и интервюирани. Работата на инспекторите във фискалното звено е свързана с физически и документален контрол на стоки с висок фискален риск. Данъчните ще следят как се движат стоките, дали се реализират на територията на България, изнасят ли се за трети страни и дали всички транзакции се отразяват коректно в счетоводните и финансови документи на превозвача, получателя и доставчика. 

Служителите в звеното ще бъдат обезпечени с транспортни средства и техническо оборудване за изпълнение на функциите си. Кандидатите за работа трябва да подадат документи до 7 декември, включително, лично или чрез пълномощник с нотариално заверено пълномощно-оригинал в сградата на съответната структура на НАП в София, Варна, Пловдив, Велико Търново или Бургас. Описание на длъжностите, изискванията за конкурса и образци на заявление за участие, могат да бъдат намерени на интернет страницата на НАП.
Сподели:
Министър Шишков ударник: Разписал за 90 дни 100 разрешителни за строеж

Министър Шишков ударник: Разписал за 90 дни 100 разрешителни за строеж

Издал е също 4 заповеди за изработване на устройствени планове. Издадени са и 3 заповеди за одобряване на устройствени планове

Турция влиза в стратегическия блок „Хан Тервел“ – печели ли или губи България?

Турция влиза в стратегическия блок „Хан Тервел“ – печели ли или губи България?

Критиците предупреждават, че допускането на държавна компания от Турция до стратегически енергиен проект увеличава геополитическата зависимост на България в сектор с ключово значение за националната сигурност

Пеканов оптимист за ПВУ - очаква да постигнем 95% от европейските плащания

Пеканов оптимист за ПВУ - очаква да постигнем 95% от европейските плащания

По неговите думи, за да получим и петото плащане по ПВУ, трябва да се случат всички реформи, за които сме поели ангажимент

Коментари (0)