21 Декември, 2025

Нападателката, която прободе с нож минувачи: Бях готова да ги убия, отново ще го направя

Нападателката, която прободе с нож минувачи: Бях готова да ги убия, отново ще го направя

Снимка: архив

"Искам доживотна присъда в затвор."

Софийският градски съд постанови жената, пробола с нож трима минувачи в София, да бъде изпратена в психиатричната клиника към затвора в Ловеч, предаде БНТ.

Там трябва да бъдат направени прецизни изследвания на психичното ѝ състояние, тъй като има данни, че страда от параноидна шизофрения.

В срок от 30 дни трябва да стане ясно дали младата жена - Надежда Кондева, ще носи съдебна отговорност за нападенията с нож на бул. "Витоша".

Припомняме, тя прободе трима мъже на бул. "Витоша" в София, а преди това е нападнала с нож и брат си.

"С ясно съзнание наръгах хората, имах готовност да ги убия. Умишлено извърших нападението. Ако бъда пусната на свобода, това ще се повтори. Искам доживотна присъда в затвор." - заяви жената в съдебната зала.

Според първоначалните прегледи Кондева е в тежко психотично състояние, дезориентирана е и има склонност към агресия. Тя е спряла да пие лекарствата, които са ѝ изписани.

Сподели:

Коментари (0)

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Адвокат Костадин Костадинов, който е на снимката, издейства гаранцията. Срещу Александър Евтимов са повдигнати две обвинения – за използване на нерегламентирани устройства и за разпространяване на порнографско съдържание