25 Април, 2026

Нападение с дрон срещу електроцентрала в Крим

Нападение с дрон срещу електроцентрала в Крим

Властите на анексирания от Русия Кримски полуостров съобщиха, че през тази нощ електроцентрала на полуострова е била подложена на нападение с дрон, което обаче не е причинило сериозни щети, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

"Днес през нощта бе извършена атака с безпилотен самолет срещу топлоелектрическата централа в Балаклава", заяви в "Телеграм" губернаторът на Севастопол Михаил Развитиев. "Трансформаторът е понесъл минимални щети. Няма пострадали", поясни той. Губернаторът уточни, че "няма заплаха за електроснабдяването" и "инцидентът не засяга електроснабдяването на Севастопол и полуострова". Подпалилият се трансформатор "беше в процес на поддръжка и не работеше", а "работниците в завода бързо се справиха с пожара", съобщи той. Кримските власти направиха това си изявление в момент, в който украинските сили продължава контранастъплението си в Южна Украйна, отбелязва Франс прес.
Сподели:

Коментари (0)

„Урал вече е в обсега" - украински дронове поразиха цели на 1800 км от границата

„Урал вече е в обсега" - украински дронове поразиха цели на 1800 км от границата

Руски служители се оплакват, че украинските дронове не се нуждаят от коридори над балтийските държави, за да атакуват: „Те прелитат безпроблемно през нашата територия“

САЩ и ЕС подписаха споразумение за редките метали - срещу доминацията на Китай

САЩ и ЕС подписаха споразумение за редките метали - срещу доминацията на Китай

"Свръхконцентрацията на тези ресурси, фактът, че те са доминирани от едно или две места, е неприемлив риск"

Рейтингът на Тръмп с антирекорд - 58% от американците не одобряват работата му

Рейтингът на Тръмп с антирекорд - 58% от американците не одобряват работата му

Отслабването на позициите му в проучванията идва с рязкото поскъпване на горивата заради войната с Иран и нарастващите тревоги на американците за икономиката