5 Февруари, 2026

Напрежението във Франция ескалира - протести и стачки блокират страната

Напрежението във Франция ескалира - протести и стачки блокират страната

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Очаква се около 800 000 да излязат по улиците на страната, сред които учители, машинисти, фармацевти и болничен персонал са сред работниците

Протести и стачки се очаква да блокират днес Франция по призив на синдикатите срещу предстоящите бюджетни съкращения. Учители, машинисти, фармацевти и болничен персонал са сред работниците, които се очаква да стачкуват в обявения ден на протести във Франция.

Профсъюзите настояват за повече разходи за обществени услуги, по-високи данъци за богатите и за отпадане на непопулярната промяна в държавните пенсии. 

Президентът Еманюел Макрон и новоназначеният му министър-председател Себастиан Льокорню са изправени пред политическа криза и натиск за овладяване на финансите във втората по големина икономика в еврозоната. От френското вътрешно министерство очакват в стачките и протестите да участват до 800 хиляди души.

Сподели:

Коментари (0)

Лавров с нова порция безумия: Москва беше изненадана от санкциите  срещу "Лукойл" и "Роснефт"

Лавров с нова порция безумия: Москва беше изненадана от санкциите срещу "Лукойл" и "Роснефт"

Във връзка с война в Украйна Лавров подчерта, че според него президентът Володимир  Зеленски мисли само за собственото си "оцеляване"

Украйна и Русия не се разбраха за Донбас

Украйна и Русия не се разбраха за Донбас

Американският пратеник Стив Уиткоф обяви, че Украйна и Русия са се договорили да извършат нова размяна на военнопленници

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

Смята се, че Русия изстрелва ракетата със среден радиус на действие „Орешник“ оттам, за да атакува граждански и военни цели в Украйна. Такава ракета бе изстреляна в района на Лвов