28 Август, 2026

Напрежение в британския парламент - последен опит да мине сделката за Брекзит

Напрежение в британския парламент - последен опит да мине сделката за Брекзит

Междувременно се очаква шотландският парламент официално да подкрепи отмяната на Брекзит

Британските депутати започват обсъждане на различните варианти за Брекзит, след като парламентът два пъти отхвърли споразумението с Евросъюза, предава бТВ. 

Министър-председателят Тереза Мей ще се срещне с депутати от своята партия в опит да ги убеди да подкрепят сделката. 

Засилват се призивите към премиера да подаде оставка с надеждата, че това ще отвори пътя за трети, този път успешен вот. Един от гласовете беше този на италианския евродепутат Роберто Гуалтери, който похвали действията на британските депутати. 

„Приветстваме факта, че най-после британският парламент пое контрола и трябва да бъде чут от премиера. Защото тя не успя да прокара споразумението, така че вчерашното гласуване беше много положително”, посочи Гуалтери. 

Предстоят серия от гласувания в Лондон по различните варианти, които варират от отмяна на Брекзит, до развод без споразумение. Очаква се процесът да продължи през цялата седмица. 

Анализатори обаче посочват, че не е ясно дали депутатите ще гласуват свободно или под диктата на партийните лидери. 

Междувременно се очаква шотландският парламент официално да подкрепи отмяната на Брекзит на гласуване, което ще се проведе по-късно днес.
Сподели:
Руско антивоенно движение и СБУ взривили путинския подполковник в Санкт Петербург

Руско антивоенно движение и СБУ взривили путинския подполковник в Санкт Петербург

Както съобщава „Фонтанка“, самоделно взривно устройство е било поставено под дъното на автомобила на загиналия от 24-годишна жена.

Швеция разполага изтребители и военни кораби във Финландия за охрана на границите ѝ

Швеция разполага изтребители и военни кораби във Финландия за охрана на границите ѝ

"Шведската техника ще укрепи по-конкретно въздушното наблюдение, което ще разтовари финландските въоръжени сили, за да могат пълноценно да се съсредоточат върху задачите си по отблъскване на потенциални заплахи"

Наки: В Русия вече организират бунтове и пречат на полицаите да залавят хора за войната

Наки: В Русия вече организират бунтове и пречат на полицаите да залавят хора за войната

" Всички пера на руския бюджет се режат до живо, с изключение на войната и социалните разходи", казва той

Коментари (0)