Сърбите се споразумяха с КФОР и косовската полиция
Няма повече блокади на движението в Щръпце, след като сърбите постигнаха споразумение с ЮЛЕКС и КФОР, съобщи „Данас”.
Сърбите, които блокираха движението в село Готовуша, община Щръпце, след като там бяха ранени момчета от сръбска националност, се оттеглиха малко след 23 часа. Те се договориха за повишаване на сигурността с членове на КФОР и косовската полиция.
Сърбите от блокадата край Брезовица, също в община Щръпце, се оттеглиха и пуснаха движението.
Както каза един от участниците в протеста пред Euronews Сърбия, нова среща с членове на KFOR и косовската полиция е насрочена за вторник, когато ще бъде изяснена подробна информация за следващия период.
Сърбите, които са на блокадата в Брезовица, не са искали да се оттеглят въпреки предложението на косовската полиция и КФОР да бъдат поставени контролно-пропускателни пунктове за сигурност, научи "Данас". Така движението от посока Призрен беше блокирано до полунощ. Около полунощ сърбите се оттеглиха и от тази блокада, като с тях е било постигнато идентично споразумение. /БГНЕС
Още от Свят
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Съществуващите ваксини не спират смъртоносното огнище на ебола
Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление
Зеленски: Релейните станции в Беларус, които насочваха руските атаки срещу Украйна, вече не работят
През последните месеци Зеленски предупреди, че Москва възнамерява да въвлече Минск по-дълбоко във войната си срещу Украйна