18 Януари, 2026

Народ, който издига паметник на съветска подводница - терорист, няма как да оцелее

Народ, който издига паметник на съветска подводница - терорист, няма как да оцелее

снимка: БГНЕС

Момчил Дойчев

България е уникална с над 200 паметници на своите окупатори през 1944-1947 г.  Освен че тачим окупаторите си след като са ни обявили война и окупирали, ние ги тачим и за това , че са ни бомбардирали през 1941, 1943 и 1944 г. по времето, когато са поддържали  с нас редовни дипломатически отношения и България е защитавала  интересите на СССР пред Райха и неговите съюзници навсякъде по света. Освен това руските другари по въздух, вода и под вода са пращали терористични групи в Царство България да взривяват мостове, складове с оръжие, влакове, български войници и офицери и и всичко каквото се сетите по заповед от Москва.

Но най-фрапиращо за мене поне е, че ние сме издигнали паметник и на съветската подводница, която е торпилирала през зимата на 1943 г. българския търговски кораб Струма, пренасящ към Палестина над 600 спасени български, румънски и европейски евреи, от които по чудо е оцелял само един. В Израел има два паметника на торпилирания от руска подводница български кораб, но у нас - паметник на съветската подводница- терорист. 
Гордея се с толкова простия си народ! Той няма как да не оцелее!

Сподели:

Коментари (0)

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

По думите ѝ, служебният премиер трябва да създаде предпоставки за честността и прозрачността на вота, а лице, „което участва в политическа формация, което ще участва в тази надпревара за доверието на суверена“, не може да гарантира това. 

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

“Правителството подаде оставка, но моделът си стои. Едно хубаво нещо се случи миналата година - стотици хиляди граждани излязоха по площадите на България."