6 Декември, 2025

Наталия Гуменюк: Агресорът се готви за масирани атаки в крайбрежните зони на Украйна

Наталия Гуменюк: Агресорът се готви за масирани атаки в крайбрежните зони на Украйна

Окупаторът натрупва военни сили за засилване на атаките в Украйна. Това заяви говорителят на Южното командване на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) Наталия Гуменюк, цитирана от РБК-Украйна.

"Врагът трупа сили за засилване на атаките срещу нашата инфраструктура, крайбрежната зона и т.н. От радиопрехващанията се чува, че окупаторите предупреждават цивилни кораби в морето за невъзможността да се придвижат към украинските пристанища“, казва Гуменюк.

По думите й мощна буря през последните дни е донесла много мини, заложени от руснаците по украинското черноморско крайбрежие.

"През последните два дни край нашето крайбрежие бяха взривени повече от 10 вражески мини. Само две от тях бяха унищожени контролирано. Поради факта, че украинците имат ограничен достъп до брега, никой не е пострадал“, заявява Гуменюк.

Припомняме, че през последните няколко седмици руснаците обстрелват интензивно с ракети и дронове пристанищната инфраструктура на Украйна, както и обекти в други райони на страната.

Както отбеляза министърът на развитието на общностите, териториите и инфраструктурата на Украйна Александър Кубраков, в резултат на руския обстрел в южната част на страната вече са повредени и частично унищожени 26 съоръжения на пристанищната инфраструктура и пет граждански кораба.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

"Няма нищо по-малко патриотично от самообявилите се за патриоти и суверенисти в Европа, които разкъсват европейското единство, докато търсят колаборация с Русия."

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

„Няма да се преместим нито милиметър, до момента, докато не се спази последната буква и последният препинателен знак на споразуменията и на международното право, и това, което принадлежи на македонците от другата страна на границата в Пиринска Македония."