23 Декември, 2025

Национален митинг-заря в Панагюрище - България отбелязва 148 г. от Априлското въстание

Национален митинг-заря в Панагюрище - България отбелязва 148 г. от Априлското въстание

Роти на Асеновградския гарнизон,

С национален митинг-заря в Панагюрище бе отбелязана 148-ата годишнина от Априлското въстание.

На историческия площад "20 април" с военни почести бе посрещнато Главното знаме на Априлското въстание. В тържествената церемония участваха представителните роти на Асеновградския гарнизон, които бяха поздравени от министъра на отбраната Атанас Запрянов.

В официалното си слово заместник-председателят на Народното събрание Росица Кирова цитира думи на Апостола на свободата.

"В историята на всеки народ има събития, които са паметни, преломни. Събития, които по думите на Левски обръщат времето. Такова събитие в българската история е Априлското въстание. Априлската епопея бе дързък и непоколебим избор на българския народ, избор за свобода и развитие, собствена държава, човешко и национално достойнство." - заяви тя.

Утре тържествата по повод 148-ата годишнина от Априлската епопея продължават в местността Оборище, където е взето съдбовното решение за въстание.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч