5 Февруари, 2026

Националисти се събират на „Луков марш“ в столицата

Националисти се събират на „Луков марш“ в столицата

Кметът на София Йорданка Фандъкова съобщи в четвъртък, че не е позволявала организиране на марша

Националисти ще почетат днес годишнината от смъртта на генерал Христо Луков, въпреки забраната на Столичната община за провеждането на шествие.

За втора година разпореждането на кмета на София е демонстрантите само да поставят цветя пред паметната плоча на генерал Луков, без да организират шествие. Миналогодишната ѝ забрана за провеждането на т.нар. „Луков марш“ беше обжалвана и отменена от съда.

Кметът на София Йорданка Фандъкова съобщи в четвъртък, че не е позволявала организиране на марша.

„Това, което е съгласувано за поредна година, е поднасянето на цветя на паметната плоча“, каза Фандъкова и че документът подлежи на съдебен контрол и се обжалва от организаторите.

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"