4 Юни, 2026

Националното следствие привика на разпит бизнесмена Емилиян Гебрев

Националното следствие привика на разпит бизнесмена Емилиян Гебрев
Емилиян Гебрев

Собственикът на "Емко" няма представа защо го търсят за разпит

Националната следствена служба извика тази сутрин на разпит Емилиян Гебрев, чието име се свързва с оръжейния завод "Дунарит". Пред сградата на НСС бизнесменът, който е с висящо дело за пране на пари, коментира, че не знае защо са го извикали. Гебрев допълни, че не е получил призовка, а обаждане по телефона. Бизнесменът не се притеснява, че може да бъде задържан. Припомняме, че тази седмица той разкри, че някой се опитва да му пречи да придобие "Дунарит". Той сподели още, че е имало опит за физическото му отстраняване, както и на сина му, което също може да бъде повод за разпита в НСС. 

"Обвинението към мен, че съм организирал престъпна група за пране на пари е с цел спиране на придобиването на „Дунарит”, коментира пред БТВ собственикът на „Емко”. Той категорично отрече да е извършвал действията, за които беше обвинен на 3 август 2017 г. 

Сподели:
Задържаха Стоян Мавродиев в Белград след близо 2 години в неизвестност

Задържаха Стоян Мавродиев в Белград след близо 2 години в неизвестност

Срещу банкера се води разследване за длъжностно присвояване в особено големи размери във връзка с кредит от близо 150 млн. лева, отпуснат от държавната банка на фирма, свързана с Румен Гайтански-Вълка

Източиха от НЗОК 500 хил. евро чрез фалшиви схеми за физиотерапии

Източиха от НЗОК 500 хил. евро чрез фалшиви схеми за физиотерапии

Двама лекари са задържани с мярка за неотклонение за 72 часа с повдигнати обвинения за пране на пари, документна измама, както и измама в големи размери

Мартин Димитров: 2 са възможните причини за обявения толкова голям бюджетен дефицит

Мартин Димитров: 2 са възможните причини за обявения толкова голям бюджетен дефицит

Доброто обяснение е, че искат да оправдаят сериозни мерки за ограничаване на разходите. Има и лош вариант: обявяват голям дефицит, за да продължат да харчат, заяви икономистът от „Демократична България“.

Коментари (0)