От НАСА разпространиха видео от кацането на роувъра Пърсивиърънс на Марс, съобщава БГНЕС.
Записът трае по-малко от три минути и е направен с три камери на апарата. Видеото е озаглавено "Как да кацнем на Марс". Кадрите са без звук. Микрофоните на марсохода са проработили по-късно.
От космическата агенция разпространиха запис със звука на вятъра на Червената планета. Марсоходът на НАСА се приземи на 18 февруари след пътуване, продължило 7 месеца и 470 милиона километра.
Още от Наука
Учени с шокиращо откритие - твърдят, че знаят местоположението на Ноевия ковчег
Изследванията продължават много години в планината Арарат, а целта да потвърдят тяхната теория...
Сатурн остави далеч назад Юпитер по брой луни: Намерени са 128 нови спътника в орбитата му
Състезанието между Юпитер и Сатурн за най-много луни в Слънчевата система може би приключи, в полза на планетата с пръстена
Съкращенията на Тръмп не подминаха НАСА: Уволнен е главният учен Катрин Калвин
Първият кръг от съкращения в Национална администрация по въздухоплаване и изследване на космическото пространство премахна Службата на главния учен, ръководена от Катрин Калвин, допринесла за ключови доклади на ООН за климата