22 Декември, 2025

Навални: Кремъл мечтае да не се върна! Да, Путин стои зад покушението (ВИДЕО)

Навални: Кремъл мечтае да не се върна! Да, Путин стои зад покушението (ВИДЕО)

Руският опозиционен лидер Алексей Навални записа първото видео за канала си, след като беше отровен с "Новичок" в Томск.

Традиционното начало на  рубриката му "Привет, това е Навални" зарадва хиляди руснаци.

"Ужасно се радвам, че мога да произнеса отново тази фраза. Струваше ми се, че никога повече няма да я произнеса", каза той.

"Виждам и разбирам какво става. Давам си сметка, че Кремъл просто мечтае да не се върна. Именно затова всеки ден пускат странни и достатъчно

агресивни заявления

Искат да ме изплашат. Аз не се съмнявам, че единственият заподозрян по делото за отравянето на Навални ще бъда аз.

Потвърждавам-ще се върна в Русия, ще продължа работата си. Никаква друга възможност не е разглеждана и няма да се разглежда. Аз действително съм уверен, че зад покушението срещу мен стои Владимир Путин, президент на Русия. Всички действия на властите  сочат към това“, заяви той.

 Списъкът със

санкции на ЕС по случая "Навални"

може да включва девет човека, пише френският вестник Le Monde.

"Списъкът вече съдържа имена на хората", твърди изданието, като се позовава на собствени източници. Става дума за сътрудници на президентската администрация и силовите ведомства.

 Изданието не изключва, че Москва "може да предприеме ответни мерки".

"Този ​​списък, който предполага да се блокират банкови сметки и да се попречи на пътувания в Европа, ще бъде обсъден на заседанията в Брюксел на 12 октомври", пише още Le Mond.

Навални припадна при вътрешен полет Томск-Москва. След като първоначално бе лекуван в болница в Омск, той беше закаран в Берлин. Според изследвания на няколко страни срещу него е използвано вещество, производно на "Новичок".

   Алексей  Навални се възстанови частично и побърза да нарече бившия германски канлер Шрьодер "момче за поръчки" на Путин.

Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра