25 Август, 2026

Алексей Навални се развихри: Съдията е обергрупенфюрер! ( ВИДЕО)

Алексей Навални се развихри: Съдията е обергрупенфюрер! ( ВИДЕО)
които следят процеса.

Искат да заведат ново дело за обида на съда

Днес,  16 февруари, в Москва се проведе третото съдебно заседание по делото срещу Алексей Навални за клевета срещу ветерана от Втората световна война Игнат Артеменко. Опозиционният лидер нарече съдийката обергрупенфюрер и обвини внука на ветерана, че търгува с дядо си. Той го попита вярно ли е, че на 84 г. ветеранът е регистрирал своя компютърна фирма, но съдът не допусна този въпрос.

Опозиционерът усрои истинско представление и хвърли тежки обвинения срещу подчинената на Путин руска съдебна система.

По време на речта си Навални беше прекъсван над 30 пъти от съдийката, но той не й обръщаше внимание, разказват журналистите, присъствали на процеса.

Прокурорът Екатерина Фролова, представляваща обвинението в процес за клевета срещу ветерана, поиска съдът да осъди политика на глоба от 950 000 рубли. Бабушкинският съд в Москва  внезапно отложи разглеждането на това дело до 20 февруари.  Всички очакваха присъдата да бъде произнесена днес.

Именно на 20 февруари Навални трябва да обжалва присъдата по делото "Ив Роше, която заменя условната му присъда с ефективна.

Обвинението настоява срещу него да  бъде заведено ново дело, този път за за обида на съда. 

Сподели:
Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Откакто САЩ ликвидираха аятолах Али Хаменей иранските медии многократно са разпространявали материали със заплахи срещу живота на президента на САЩ и членовете на семейството му

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Мярката цели да защити интересите на Латвия в областта на сигурността, да намали приходите от износ на Русия и Беларус и да ограничи вноса на руски пропагандни материали

Ердоган: Започва Турският век, ерата на велика и силна Турция

Ердоган: Започва Турският век, ерата на велика и силна Турция

По думите му, турци, кюрди и араби трябва да се обединят като „братя“

Коментари (0)