Водолази спасиха 17-годишно момче, повлечено от река Янтра
Потопът в Северна България застраши хора и заля домове и автомобили, пътища останаха под вода, предаде БНТ. На места последва спешна евакуация, включително с лодки.
Река Янтра излезе от коритото си във Велико Търново. Населени места останаха без питейна вода. За няколко часа пороят причини големи щети. Най-критичните точки, в които дъждът наводни домове, унищожи имущество и заля насаждения, са в северните райони на страната.
От Министерския съвет съобщават, че модулните формирования на Българската армия са в готовност да окажат подкрепа при необходимост. Екипажът на дежурния хеликоптер в авиобаза „Крумово“ е в повишена готовност.
Критично остава в Севлиево, където преля язовир „Александър Стамболийски“. Хора бяха евакуирани, наводнени са домове. Скъсан довеждащ водопровод остави самия град Севлиево и пет околни села без вода. Осигурени са бутилирана вода и водоноски.
В Априлци стихията отнесе мостове и отмени тържествата за 150-ата годишнина от Априлското въстание.
Във Велико Търново на два пъти беше задействана системата BG-Alert. Отнесени са пътища, унищожено е имущество.
Габрово също е в бедствено положение. Високите води заляха дворове и къщи. Мостът на Кольо Фичето в Дряново е с разрушения от стихията.
До момента няма данни за пострадали хора, но и в този момент рискът за десетки населени места не е отминал.
През тази нощ се очакват нови валежи.
В Севлиево се издирва мъж на 55 години, съобщиха от полицията. Мъжът е бил забелязан за последно днес в местността Чакала, малко след 10:00 часа.
По случая се извършват оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално-следствени действия, като в издирването са включени и доброволци.
Съобщава се, че 17-годишно момче е спасено от пожарната в село Шемшево
Сега е в болница с родителите си.
Съобщава се, че младежът е влязъл в река Янтра, за да си направи селфи. Наложило се е да бъде изваден с помощта на водолази.
Още от България
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“
Каракачанов пак пробутва руска пропаганда покрай македонската тема
„Не е в интерес нито на България, нито на Европейския съюз държава с открито враждебна политика към свой съсед да стане член на ЕС“, заяви той
Недопустимо е да се насажда страх у българите - МВнР извика управляващия посолството на РСМ заради палежа
Предприемането на ефективни действия за превенция и противодействие на престъпленията от омраза са ключови, ако една страна иска да защити европейското си бъдеще