Руските военни са обстрелвали 27 населени места в Сумска област. Ранените са настанени в болница, където лекарите им оказват необходимата помощ.
Най-малко седем души са ранени при руска атака с безпилотни летателни апарати в Ахтирския район на Сумска област, предаде БТА с позоваване на агенция Укринформ, коят оцитира изявление на Сумската областна военна администрация.
"През тази нощ Русия атакува Ахтирския район с три щурмови дрона. Те поразиха многоетажна жилищна сграда." - се посочва в изявлението.
Продължават спасително-издирвателните дейности, както и работата по отстраняването на последиците от атаката, заяви областният управител на Сумска област Олег Григоров в "Телеграм".
"В момента в Ахтирка има седем ранени в резултат на ударите на руски дронове в многоетажната сграда", поясни той.
Ранените са настанени в болница, където лекарите им оказват необходимата помощ.
По думите на Григоров жилищната сграда е претърпяла сериозни щети. Някои жители са успели да слязат в мазето, след като са чули сигнала за въздушна тревога, а други е трябвало да бъдат спасени от повредените етажи.
През изминалия ден руските военни са обстрелвали 27 населени места в Сумска област, отбелязва Укринформ.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.