14 Май, 2026

Най-малко четирима загинаха при сблъсък на гръцки танкер с турска лодка

Най-малко четирима загинаха при сблъсък на гръцки танкер с  турска лодка

Танкерът „Ефес“, плаващ под гръцко знаме,

Най-малко четирима души загинаха, след като гръцки танкер се сблъска с турска риболовна лодка край град Караташ в областта Адана в Турция малко преди 6:00 часа сутринта, съобщи турската брегова охрана.

Риболовната лодка се е преобърнала и спасителните екипи са извадили безжизнените тела на четирима от петимата души в лодката, а акцията продължава в търсене на другото лице, което е изчезнало. В района са разположени кораби на турската брегова охрана, както и водолази, съобщава „Keep Talking Greece“.

Причината за инцидента, възникнал на 15 морски мили от Караташ, засега е неизвестна.

Гръцката агенция АНА-МПА съобщи, че танкерът „Ефес“, плаващ под гръцко знаме, е бил с 27-членен екипаж, 13 от които са гърци. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.