Българският президент е започнал преговори на ниво държавни глави на две приятелски държави, твърди депутатката от ГЕРБ-СДС
От изслушването по договора с "Боташ" в парламента стана ясно, че стартът на преговорите за този договор е даден от президента Румен Радев
Той е започнал преговори на ниво държавни глави на две приятелски държави.
Заявлението направи депутатката от ГЕРБ-СДС Рая Назарян.
„Чухме също, че към този момент – на преговорите, и на подписването България не е имала нужда от договаряне на нови капацитети. Така че, остава въпросът защо този договор е сключен точно за 13 години от един служебен кабинет, който има съвсем други функции“, запитва Назарян.
По темата има множество въпроси без отговор, и един от тях е въз основа на какви анализи е сключен толкова дългосрочен договор, допълни още народната представителка от ГЕРБ-СДС./БГНЕС
Още от България
Днес встъпва в длъжност новият състав на ЦИК
Илияна Йотова е издала вече указа, с който се назначават членовете на новата ЦИК, предложени от парламентарно представените партии в 52-рото НС
Шефът на НС открива днес пленарната сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Основната тема на 13-ата сесията е "Интерпарламентарен диалог, укрепване на добросъседството и на европейската перспектива на региона"
Лятна жега и опасност от градушки
Термометрите ще показват между 29° и 34°, в София – около 30 градуса