4 Февруари, 2026

Назначиха нов зам.-кмет по транспорта в София

Назначиха нов зам.-кмет по транспорта в София

Илиян Павлов

Илиян Павлов поема поста заместник-кмет на Столичната община в направление „Транспорт и градска мобилност“, съобщиха от общинския пресцентър. „Градската мобилност е уравнение, което включва множество компоненти и за да бъде решено, то трябва да има общи усилия, синхрон в процесите и прозрачност към гражданите, защото в края на това уравнение, след знака равно, е град за хората. Визията ми е улиците на София да бъдат удобни за всички – коли, пешеходци, велосипеди. Да имаме надежден градски транспорт, привличащ пътници и обслужван от хора с достойни работни позиции. Моята задача ще бъде да осигуря сигурност и комфорт за всяко придвижване“, заявява Павлов. 

Той е участвал в редица проекти за подобряване на градската среда и разработване на стратегии и проекти за модернизиране на транспорта, включително 4-годишен план за разширение на велоалеите, план за строителство на паркинги в кварталите и реформа на дружествата за градски транспорт. 

Павлов е инженер по транспортно строителство, завършил е магистратура в транспортния факултет на УАСГ. Работил е като технически ръководител и познава в детайли процеса от проектиране до завършване на комплексни инфраструктурни обекти. Той е бил предприемач, част от редица стартиращи компании, където е участвал в създаването на процеси, структури, методика на работа и постигането на значими резултати.  
Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент