Нова пречка изникна пред събарянето на паметника „1300 години България" пред НДК в София, съобщи Дарик.
Нова пречка изникна пред събарянето на паметника „1300 години България" пред НДК в София, съобщи Дарик.
След като преди седмици беше подпален кранът, който трябваше да демонтира съоръжението, сега къртенето на бетонната конструкция е отново временно замразено.
Причината за това стопиране пак е техническа. Багерът, който участва в демонтажните дейности, има проблем с хидравликата на стрелата си.
В събота започна вторият етап от демонтирането на монумента – разрушаването на металобетонната част.
Още от България
Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро
Вицепремиерът заяви, че отпадането на идеята за покупка на ракети за 1 млрд. евро е свързано с оценката за тежкото състояние на публичните финанси и необходимостта от фискална консолидаци
Кауза! Евродепутатът Кристиян Вигенин започва люта битка срещу прикрепените към пластмасовите бутилки капачки
"Наскоро зададох вълрос и в отговора си ЕК защити законодателството с аргумента за екологичните ползи - по-малко отпадъци, по-добро рециклиране, като се позова на стари оценки на въздействието
Мотото на поклонението в „Белене“ е: Солидарни с жертвите и техните наследници
То по традиция ще се състои на бившия Втори обект на концлагера на дунавския остров Персин.