"И се наложи секретарят на Съвета за сигурност да чака не една и две минути"
Секретарят на Съвета за сигурност на Русия Сергей Шойгу е имал проблем с допуска в китайския парламент, където се проведоха преговори между гостуващата руска делегация начело с Владимир Путин и китайски представители.
Според информация на в. "Комерсант", китайските служители не са искали да го пуснат, защото не приели за легитимен баджа му, когато станало дума за членовете на делегацията.
"И се наложи секретарят на Съвета за сигурност да чака не една и две минути преди все пак въпросът да бъде решен в негова полза, а дотогава влязоха най-малко десет негови колеги", отбелязва кореспондентът на „Комерсант“ Андрей Колесников.
Вчера, 16 май, Шойгу пристигна в Пекин с руската делегация. Според информация на Колесников, на преговорите в тесен кръг Шойгу е седял от лявата страна на Путин, а на разширеното заседание не е присъствал, пише РБК.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп готви нова вълна от мита срещу 60 държави още тази седмица
Успоредно с това администрацията води и други разследвания, които могат да послужат като основание за въвеждането на още по-високи мита в бъдеще.
Вучич: Защо ме наричат Путин, а не Радев?
„В момента съществува възможност правителството и аз да подадем оставка и след 2 дни Народната скупщина да ме избере за министър-председател, ако имам мнозинство в парламента. Такава възможност съществува, но за мен това не е вариант."
Илхам Алиев: Представители на Русия и Германия са били на тайна среща в Баку
Въпреки липсата на информация за разговорите, азербайджанският президент подчерта, че подобни контакти биха били положителни, ако могат да помогнат за прекратяване на войната.