Утре предстои аналогична проверка и по Южното Черноморие
Не са установени закононарушения след огледа на строителството на хотел в курорта "Св. св. Константин и Елена", това съобщи във Варна директорът на ДНСК арх. Иван Несторов.
Несторов обясни, че обектът е от четвърта категория и за него отговаря общината.
"От огледа установихме, че това е обект, който е от четвърта категория. От първа до трета отговаря изцяло дирекцията за национален строителен контрол, четвърта, пета и шеста са на контрола на общинската администрация. Надзорната фирма, която упражнява консултантска и надзорна дейност по строителството, фирма "Инекс". От това, което направихме като оглед на обекта, аз не намирам закононарушение по простата причина, че има легално, тоест законосъобразно издадено разрешение за строеж на базата на одобрена техническа документация. Разрешението за строеж е пред мене, направили сме и снимков материал. То е издадено на 16 февруари 2018 година от Община Варна, главен архитект Бузов", обясни Несторов.
Директорът на ДНСК разкри, че е бил сезиран от медиите за строежа на хотела в курорта край Варна, там вече е приключило грубото строителство, което е започнало преди четири месеца.
Утре предстои аналогична проверка и по Южното Черноморие.
Още от Закон и ред
Съдът в Пловдив остави в ареста момичетата, участвали в убийството на Георги Кузев
Прокуратурата е представила пред съда и нови доказателства по делото
Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин
Сергей е живеел от дълго време в град Кутро и е бил добре познат сред местните жители. Работел е като сервитьор.
Освободиха от ареста младежите, задържани за побой над непалци в Пловдив
Прокуратурата е повдигнала срещу тях обвинение за причиняване на леки телесни повреди на повече от едно лице по хулигански подбуди