Той подкрепя идеята на кабинета държавата да финансира вероизповеданията у нас
6 милиона са задълженията на Главно мюфтийство към НАП – това са натрупаните пари от неплатените данъци от собственост, която мюфтийството има. Това разкри в студиото на Нова ТВ бившият главен мюфтия Недим Генджев.
Той посочи, че само през 2013 и 2014 година са дошли у нас по 14 имами и мюфтии, които са турски граждани. Те преподават в нашите мюсюлмански училища, но това са хора, които не знаят български, а някои дори проповядват радикален ислям. Някои от тях бяха прогонени от България, припомня бившият главен мюфтия Недим Генджев.
666 джамии у нас са затворени, защото не плащат заплати на нашите имами. Затова те заминаха на Запад, където получават, например, в Германия, по 3-4 хидяли евро. И тези мюсюлмански храма потенциално могат да станат средища за проповядване на радикален ислям, смята Генджев.
Аз одобрявам това, което държавата иска да направи – да плаща на вероизповеданията, в това число и на мюсюлманското вероизповедание. Така ще бъде пресечен пътя за проникването на радикален ислям, категоричен е бившият главен мюфтия.
Още от Улицата
Фериботът в Оряхово е в криза заради ниските води на Дунава, служителите зоват за помощ
През последните четири години дружеството периодично е търпяло загуби заради засушаването. Досега обаче не се е стигало до толкова продължително прекъсване в неговата работа.
Какво ще зърнем от България - Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август
Космическият танц ще докосне родното небе за едва десетина минути, а геометрията на затъмнението оставя много тесен времеви прозорец за наблюдение непосредствено преди самия залез.
WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол
Износителите на петрол и газ не харесват подготвяното ново споразумение за повторно отваряне на водния път, но го виждат като най-добрия от лошите варианти, съобщава The Wall Street Journal