9 Април, 2026

Недопустимо! Загиналите пилоти използвани като “агитка” на политическа пиар акция на Радев (видео)

Недопустимо! Загиналите пилоти използвани като “агитка” на политическа пиар акция на Радев (видео)

Загиналите пилоти вместо да се подготвят за предстоящия им полет, са запечатани от телевизионните камери зад гърба на Румен Радев, малко преди инцидента. Става ясно, че пилотите са пратени да му правят пиар. От видеото, излъчено по телевизиите става ясно, че загиналият майор Петко Димитров се вижда ясно отзад, а старши лейтенант Венцислав Дункикн е зад командира на базата, който се усмихва ехидно през цялото интервю. 

Всеки запознат с процедурите за осъществяване на военни полети знае, че това е процес на предварителна летателна подготовка  (предполетна подготовка) с време разпределение какво точно се прави, за да “влезеш” и да “пролетиш” полета още на земята, това коментираха пред Faktor.bg  пилоти от резерва, анализирали трагичната ситуация.
Според тях съгласно предварителните разчети на “шоуто” всеки полет следва с точно разписано време в точни летателни зони - какво след какво следва, но трябва да го проиграеш както казват авиаторите “летейки пешком”. Това означава да се съсредоточиш и да извървиш с реални крачки на земята своя полет във въздуха! Това е още по валиден принцип при осъществяване на висш пилотаж и изисква много внимание не само на пилотите, но и на наземния осигуряващ полетите състав!

Дори пилота да се разсее, от Кулата и ръководителят на полета е длъжен да го държат в зоната на полета на необходимата височина и да му помагат! Всички летци от авиобазата са били въвлечени под командването на Румен Радев в пропагандната му акция като са били изкомандвани вместо да се готвят по стандартните процедури да стоят и “пазят” гърба на президента.

Сподели:

Коментари (0)

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Русия остава враг номер едно, като респондентите като цяло приемат необходимостта от по-силна европейска отбранителна позиция

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

Шофьорите на автомобилите на пътната помощ поискаха среща с министър Николай Найденов и протестират с обяснение, че такава среща им е била отказана