6 Февруари, 2026

Нетаняху обеща да унищожи „Хамас“ и да върне всички заложници

Нетаняху обеща да унищожи „Хамас“ и да върне всички заложници

Снимка: EPA/BGNES

"Именно това ще направим“

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху обеща да изкорени палестинското терористично движение "Хамас" от ивицата Газа и да върне всички израелски заложници, които все още са там. 

Изявлението беше направено чрез видеообръщение, разпространено от кабинета му в тази вечер.

„Ще унищожим "Хамас" и ще върнем нашите заложници. Това е заповедта. И именно това ще направим.“ - заяви Нетаняху, цитиран от АФП и БГНЕС.

Видеото беше публикувано след днешната размяна на трима израелски заложници, държани от "Хамас" в Газа, срещу повече от 180 палестински затворници, задържани в израелски затвори, тъй като са застрашили националната сигурност на Израел. 

По-рано днес от кабинета на Нетаняху заявиха, че видът на тримата заложници, освободени днес в Газа,  е "стряскащ". 

"Целият свят трябва да гледа директно към Охад, Ор и Ели – завръщащи се след 491 дни на ад, гладни, изтощени и измъчени – експлоатирани в цинично и жестоко зрелище от подли убийци“, каза израелският президент Исак Херцог в изявление в мрежата X.

Сподели:

Коментари (0)

Техеран преди преговорите със САЩ: Ние сме с отворени очи, стоим зад правата си

Техеран преди преговорите със САЩ: Ние сме с отворени очи, стоим зад правата си

Иранският външен министър Абас Арагчи призова за „взаимно уважение“ преди преговорите със САЩ за ядрената програма на Ислямската република и други въпроси

Мицкоски с ултиматум към ЕС и София: Без защита от ново вето, никакви промени в Конституцията ни

Мицкоски с ултиматум към ЕС и София: Без защита от ново вето, никакви промени в Конституцията ни

По думите му страната е готова да спазва поетите ангажименти, но „очаква същото и от съседите си и от ЕС, обявявайки категорично, че няма да впише българите в основния закон

Руска атака по Запорожие уби семейство, петима са ранени

Руска атака по Запорожие уби семейство, петима са ранени

В момента в няколко региона има предупреждения за въздушна тревога, а окупаторите атакуват с дронове