Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че палестинска държава няма да бъде създавана
Посланието му беше отправено към лидерите на Великобритания, Австралия и Канада, които на 21 септември признаха палестинска държавност.
„Имам ясно послание към онези лидери, които признават палестинска държава след ужасяващото клане на 7 октомври: вие давате огромна награда на терора. И още нещо: това няма да се случи. Няма да бъде създадена палестинска държава западно от река Йордан“, отсече Нетаняху, предаде Агенция Франс прес.
Министър-председателят също така се зарече да разшири еврейските селища в окупирания Западен бряг.
„В продължение на години аз съм възпрепятствал създаването на тази терористична държава въпреки огромния натиск както у дома, така и на международната сцена“, посочи той в изявление.
„Направихме го с решителност и политическа мъдрост. Освен това удвоихме броя на еврейските селища в Юдея и Самария и ще продължим по този път“, добави Нетаняху, използвайки библейското название на Западния бряг.


Коментари (0)