11 Януари, 2026

Нетаняху: Ще направя всичко, за да предотвратя превръщането на Иран в ядрена сила

 Нетаняху: Ще направя всичко, за да предотвратя превръщането на Иран в ядрена сила

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Ще използвам всички ресурси, които могат да бъдат използвани“, заяви той

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху обеща, че е готов да направи „всичко“, за да попречи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие.

„Ще направя всичко, за да предотвратя превръщането му в ядрена (сила), ще използвам всички ресурси, които могат да бъдат използвани“, заяви Нетаняху пред израелската телевизия Канал 14. , предае БГНЕС.

"Инструктирал съм израелската армия, ако е нужно, в случай на нарушаване на примирието, да предприеме интензивни военни действия", каза Нетаняху в интервюто .

Ливанската армия обвини Израел, че е нарушил няколко пъти влязлото в сила вчера примирие, предаде ДПА, цитиранва от БТА.

Израел "наруши споразумението няколко пъти по въздух и като атакува територията на Ливан с различни оръжия", се казва в изявление на ливанската армия в социалната платформа "Екс".

В съобщението се казва още, че "армейското командване следи тези нарушения в координация със съответните власти", въпреки че не се дават детайли.

По-рано днес израелската армия заяви, че е идентифицирала и обезвредила обект, използван от "Хизбула" за складирането на ракети в Южен Ливан.

Бенямин Нетаняху каза , че предпоставките за постигане на сделка за освобождаването на израелците, държани като заложници от палестинското ислямистко движение "Хамас" в ивицата Газа, са се подобрили значително, предаде Ройтерс.

В отговор на въпрос на Канал 14 за възможна сделка за заложниците, Нетаняху каза, че "условията доста се подобриха".

Сподели:

Коментари (0)

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

Белият дом затяга примката около Хавана: След ареста на Мадуро, Вашингтон спира петрола за острова и чертае ново бъдеще с Марко Рубио

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

По думите му действията на Украйна включват дълбоки удари и специални мерки, насочени към отслабване на способността на окупаторите да продължат войната