Той подчертава, че ще се бият до пълна победа
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че почти година след нападението на Хамас срещу неговата страна, ЦАХАЛ воюва на седем фронта.
„Днес Израел се защитава на седем фронта срещу враговете на цивилизацията“, отбеляза Нетаняху в видео обръщение, съобщава CNN.
Премиерът на страната подчертава, че техни врагове са „Хизбула“ на север, „Хамас“ в Газа, хусите в Йемен, "терористи" на Западния бряг и шиитски милиции в Ирак и Сирия.
„Ние се борим срещу Иран, който миналата седмица изстреля повече от 200 балистични ракети директно срещу Израел и който разпали тази война на седем фронта срещу Израел“, каза Нетаняху.
Израелският премиер подчертава, че изпълнява обещанието си да промени баланса на силите на север между Израел и Ливан. По информация на ACLED съобщи от 8 октомври 2023 г. Израел е извършил почти 9 хиляди атаки срещу Ливан, а „Хизбула“ е извършила 1500 удара за същия период от време.
Коментирайки въпроса за Газа, Нетаняху добави, че Израел има право да се защитава и не забравя за 101 заложници, „които сме задължени да върнем у дома с всички сили“. Според здравното министерство на Газа около 41 825 души са били убити в ивицата от 7 октомври 2023 г.
В същото време израелският лидер нарече френския президент Еманюел Макрон и други представители на държави, които призовават за оръжейно ембарго на Израел, „позор“.
„Бъдете сигурни, че Израел ще се бие до победа – заради нас и в името на мира и сигурността в целия свят“, увери премиерът на страната.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати
В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове
Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин
"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият
The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар
Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война